Na najsłynniejszym targu w Santa Cruz: Mercado Nuestra Senora de Africa

środa, lipca 27, 2016
To jeden z tych tradycyjnych targów, gdzie częściej można spotkać lokalnych mieszkańców niż turystów. Przyciągają ich tutaj korzystne ceny owoców i warzyw (widzieliśmy sprzedaż wprost z przyczepek) i prawdziwy klejnot: umieszczona w dolnej kondygnacji, doskonale zaopatrzona część ze stoiskami rybnymi. Z tych powodów Mercado Nuestra Senora de Africa  -  w odróżnieniu np. od londyńskiego Borough Market – lepiej odwiedzać w porze śniadania, a nie w porze lunchu. Po 12, gdy już wszyscy zrobią potrzebne zakupy na obiad,  zwyczajnie pustoszeje. 


I tak w czasie naszych odwiedzin za pierwszym razem, około godziny 16:00, na terenie targu czynne by:  kwiaciarnia,  mini-bar,  w większości wyprzedane z towaru stoisko cukiernicze i supermarket DINO (mieści się na samym dole). Za drugim przyszliśmy wcześniej i mogliśmy przebierać w egzotycznych owocach, kozich serach, nietypowych przyprawach. 

La Recova – jak popularnie nazywany jest też budynek targu  -  wyróżnia się pięknymi zabudowaniami, w stylu kolonialnym, z otwartym dziedzińcem i górującą nad całością wieżą z zegarem. W środku królują piękne kafelki. Mieszkańcy Santa Cruz zawdzięczają go dowódcy – generałowi Ricardo Serrador Santés. Tradycyjnie uważa się, że nazwa (w tłumaczeniu na polski) Rynek Naszej Pani z Afryki  związana jest ze wspomnieniem  dnia imienin żony generała. Mała figura Matki Bożej znajduje się przy głównym wejściu.  Targ otwarto w 1943. 


Przed targiem można obejrzeć dwie interesujące rzeźby: Mleczarkę oraz Hołd chicharrero. W lutym – z powodu karnawału – były jednak otoczone ochronnymi parkanami. 

Co warto kupić? Przede wszystkim owoce! Jest tam właściwie chyba każdy ich rodzaj, a niektóre są na dodatek sprzedawane z łyżeczkami, co bardzo ułatwia sprawę drugiego śniadania. 

Koniecznie należy odwiedzić część rybną, jeśli nie chcemy kupić czegoś na wynos, można spróbować dobrego kawałka ryby lub owoców morza na miejscu, w akompaniamencie kieliszka wina. 


W jednym z mini barów można zamówić świeży sok z pomarańczy lub barraquito, nie do pogardzenia są też ciepłe arepas. Można się też zaopatrzyć w nieocenione na prezent zestawy przypraw do dań kanaryjskich. 

* * * 

La recova - Mercado Nuestra Senora de Africa  
Avenida San Sebastián,  Santa Cruz 

Otwarte:
poniedziałek –sobota:  6 - 14
niedziela:  7 - 14
Zobacz także

0 comments

Bardzo mi miło, że poświęcasz swój czas na komentowanie mojego pisania ;-) dzięki! ;-)

(*)

Zdjęcia na blogu są mojego autorstwa - przed skopiowaniem musisz zapytać o zgodę (+ ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Należę do

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl Top Blogi

Popularne posty